عضويت در خبرنامه
آرشيو مطالب
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
لينكستان
پشتيباني
جستجوي مطالب
Google
hologramiran.sabablog.com
مراحل ذخیره سازی اطلاعات به شیوه هولوگرافیک

فنون ذخیره سازی به شیوه هولوگرافیک

عملیات ثبت اطلاعات مالتی مدیا، دداده ها را از سیگنال های الکتریکی به سیگنال های نوری تغییر میدهد که به تابعیت از آن قابلیت کنترل نیز پیدا میکنند.نتیجه این عمل از طریق تابش به قسمت کوچکی از مدیوم منتقل و سیگنال خروجی نوری لیزر به قسمت نوردهی شده هدایت شده و می تابد. هنگامی که لیزر Blue-Argon روی مدیوم متمرکز شده و یک جداکننده پرتو، نور لیزر را به به دو بخش مرجع و سیگنال مبدل میسازد، پرتو سیگنال از تعدیل کننده نور سیگنال استفاده میکند(Spatial Light Modulators- SLM) میگذرد، محلی که اطلاعات دیجیتال بصورت صفر و یک دسته بندی میشوند و به یک الگوی دوبعدی از تیرگی و روشنی تبدیل می شود. پرتو سیگنال خالص از کریستال های متفاوت برای ثبت استفاده می کند.
وقتی دو پرتو مرجع سیگنال و تداخل را میسازند، ورودی هایی که با پرتو سیگنال منتقل میشوند، بر سطح مدیوم ثبت میشوند. صفحات داده های متفاوت روی سطح مورد نظر، با توجه به زاویه پرتو مرجع و تداخل آن با پرتو سیگنال ذخیره‌سازی می‌کند.هر بخش(صفحه) از داده ها توسط تعدادی بیت تعریف می شود که ظرفیت سیستم برابر است با اندازه (در بیت) و تعداد صفحات قابل ثبت هستند.

 

معایب و محدودیت ها

 •        در سیستم ذخیره‌سازی اطلاعات هولوگرافیک، ابزارهای پیچیده و تنظیمات سختی برای انطباق زاویه پرتو مرجع دوم که روی کریستال صفحه متمرکز می شود وجود دارد. چراکه این پرتو دقیقن باید منطبق  با پرتو مرجع اصلی  و بدون هیچ انحرافی باشد. در غیر این صورت اگر حتی به مقدار یک هزارم میلی متر اختلاف وجود داشته باشد، در نتیجه، در بازیابی داده ها خطا خواهیم داشت.
 •        اگر لایه ها و صفحات بسیار زیادی روی یک کریستال ذخیره شود، مقاومت هولوگرام پایین خواهد آمد.
 •       اگر در دخیره‌سازی حجم بالا، کریستال مرجع استفاده شده برای بازیابی هولوگرام در زاویه ای دقیق متمرکز نباشد، مقدار زیادی از اطلاعات زمینه ی لایه ها و صفحات دیگر ذخیره شده در کریستال را بر می دارد.

امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 65 نفر مجموع امتياز : 199


برچسب : هولوگرام, هولوگرافیک, هولوگرافی, لیزر, ,
تعداد بازديد : 109

تاريخ : سه شنبه 31 مرداد 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

تضمین امنیت هولوگرام

تضمین امنیت هولوگرام


هولوگرام  بسیار حساس میباشد وقابل خراشیدن یا تغییر دادن نمیباشد. 
تولید کنندگان هولوگرام باید عضو اتحادیه سازندگان هولوگرام  IHMA ) International Hologram Manufacturers Association ) در لندن باشند . پس هولوگرام های تولیدی بوسیله شرکت های عضو اتحادیه  در این اتحادیه به ثبت میرسند که به این ترتیب جلوی هر نوع جعل و کپی دوباه بدون اجازه دارنده امتیاز هولوگرام گرفته خواهد شد.

جنبه های ظاهری و ساختاری هولوگرام

زیبائی و برخورداری از یک جلوه جذاب و درخشان باعث شده تا هولوگرام از هر پیام تصویری دیگری سریعتر دیده شده و مورد توجه قرار گیرد این ویژگی است که سبب افزایش تاثیر گذاری محصول دارای هولوگرام در مقایسه با دیگر کالاها گردیده .
مقاومت در برابر حرارت برای کالاهایی که در معرض حرارت می باشند از دیگر ویژگی های هولوگرام است


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 93 نفر مجموع امتياز : 253


برچسب : هولوگرام, هولوگرافی, هولوگرافیکی, هولوگرام امنیتی, برچسب امنیتی, برچسب ضد سرقت, هولوگرام ضد سرقت, ,
تعداد بازديد : 93

تاريخ : دوشنبه 30 مرداد 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

هولوگرام دارای امنیت

هولوگرام امنیتی 

هولوگرام وسیله ای ضدجعل است .هولوگرام را با طلق میپوشانند و عاملی برای اطلاعات تشخیص اطلاعات میباشد . برای چاپ  هولوگرام  امنیتی، چاپگرهای عامل و چاپگرهای برجسته کاری میباشند .یک هولوگرام برجسته شده، تشکیل شده از چند لایه ضخیم فیلم و چند لایه طلق میباشد .قسمت های برجسته ساخته شده و پرینت شده فیلم امکان ایجاد افست سه بعدی با هولوگرام های برجسته ممکن میسازد .

این کارتها تماما از فویل هستند . هولوگرام و نقش برجسته قهرمانهای ورزش هنگام ورزش، به بهترین وجه ارزش کارت های تجاری را مشخص می کند . بصورت برچسب می‌تواند بر روی انواع کالاها و هدایا استفاده شود و نیز می تواند بعنوان یک روش بسته بندی مؤثر از نظر تبلیغاتی درمورد بسیاری از کالاها مورد استفاده قرار گیردبه غیر از موارد بالا از این روش می توان در بسیاری از کالاهای روزمره و در دسترس و بعنوان یک جزء از کالا مورد استفاده قرار داد و در نهایت از این روش در سایزهای بزرگ می توان بعنوان استند، تابلوهای تبلیغاتی و موارد مشابه استفاده کرد.

 


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 91 نفر مجموع امتياز : 291


برچسب : هولوگرام, هولوگرافی, هولوگرام امنیتی, برچسب امنیتی, هولوگرام های برجسته, برچسب ضد سرقت, هولوگرام سه بعدی, ,
تعداد بازديد : 52

تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

انواع هولوگرام دو بعدی(سه بعدی)

دسته بندی هولوگرام به دو بعدی و سه بعدی

این برچسب ها ظاهرا دو بعدی هستند و هولوگرام رنگین کمانی را در محدوده وسیعی نمایش میدهند و دارای یک تصویر هولوگرام سطحی میباشد.

این نوع هولوگرام ها از تصویر سه بعدی ( با همان اندازه) بوجود می آیند و باهم ترکیبی از رنگ ها را به نمایش میگذارند.

این نوع هم تصویر سه بعدی دارند هم نمایش گرافیکی و حاصل آن تصویری مسطح و برجسته درخشان است با المان های مسطح قابل دیدن با هر نورپردازی می باشد. 

 

این نوع نیز مانند بقیه از یک تصویر تشکیل میشوند ولی زمینه و پیش زمینه آن به صورت لایه دوبعدی نیز دیده میشوند، بنابراین به خوبی رنگهای رنگین کمان، عمق و حرکت را به نمایش می گذارند و خیلی راحت زیر نور عادی دیده میشوند.

این نوع هولوگرام ها از چند لایه تصویر تشکیل شده اند که طوری روی هم می خوابند که تشکیل یه شکل 3 بعدی را می دهند .امکان گردش و تغییر در این روش بسیار زیاد است و از طریق نگاه کردن از زاویه های مختلف می توان تصاویر 2 بعدی و 3 بعدی را مشاهده کرد . با این روش می توان طرح ها و عکس های 2 بعدی را تبدیل به سه بعدی کرد ، به این صورت که طرح در عمق های مختلف تصویر بصورت معلق باقی می ماند . (بالا و پایین آن لایه قرار می گیرد)

 

در این نوع هولوگرامهای دوبعدی تصاویر نقطه به نقطه ساخته می شوند و در نهایت هزاران نقطه در مجاورت هم تصویر نهائی را می سازند که با تغییر زاویه دید می توان هر یک از نقاط یا دسته ای از آنها را با رنگی متفاوت مشاهده نمود.کاربرد این نوع هولوگرامها بیشتر درموارد امنیتی،کارتهای شناسائی،پاسپورتها واسناد ومدارک می باشد.

هولوگرام ضد سرقت

در این نوع هولوگرام تصویر حاصل دارای تطابق رنگی کامل و واقعی با موضوع اولیه می باشد به رنگ طبیعی خود دیده می شوند و با ایجاد فاصله ای بین زمینه و تصویر جلو، می تواند عمق را در آن مشاهده نمود و عکس به طور طبیعی و زنده منعکس می‌شود که به هیچ عنوان قابل کپی برداری نمی‌باشد .

در این هولوگرامها می توان دو یا چند تصویر مختلف را از زوایای متفاوت و با تغییر زاویه دید بصورت افقی یا عمودی مشاهده نمود.

در این نوع هولوگرامها، متون و تصاویر مخفی داخل هولوگرام وجود دارند که در حالت عادی و با چشم غیرمسلح به سختی قابل رؤیت هستند و فقط با ذره‌بین می توان آنها را مشاهده نمود .

هولوگرام تصویر متحرک ( Stereogram ) 

درواقع فیلم متحرکی می باشد که در مسیر حکاکی نور تحت تابش قرار میگیرد. این تکنیک ما را قادر می سازد تا از انسانها، حیوانات و اشیاء بزرگ هولوگرام تهیه نمائیم. در این نوع هولوگرام قابلیت پیوسته تصویر وجود دارد و کاربرد آن در موارد فانتزی، تبلیغاتی و غیره می باشد .

هولوگرام

امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 76 نفر مجموع امتياز : 227


برچسب : هولوگرام, هولوگرام دو بعدی, هولوگرام سه بعدی, هولوگرافی, هولوگرافیک, هولوگرام برجسته, ,
تعداد بازديد : 72

تاريخ : چهارشنبه 25 مرداد 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

هولوگرام شه بعدی در گوشی هوشمند

مراحل نصب هولوگرام سه بعدی در گوشی های هوشمند

  در نسخه پایه یا به عبارت دیگر همان نسخه دوبعدی که همراه با یک نمایشگر معمولی است میتوان اثری شبیه به بسیاری از وسیله های مدرن دید.برای نصب هولوگرام های سه بعدی روی یک دستگاه اندرویدی تنها به اپلیکیشن دستگاه و یک تلق نیاز داریم.چنین سطوحی تا حدود شش اینچ بازتاب دارند.برای ساخت هولوگرام  روی یک تبلت کمی تجهیزات بیشتری نیاز داریم ،به کار گیری یک چاقو یا تیغ  برای الحاق صفحه ی پلاستیکی به هرم هولوگرام ضروری می باشد .مقداری نوار چسب و چسب مایع برای محکم کردن آن روی صفحه نمایش نیاز است .دستور العمل ساده و متناسب با صفحه نمایش به طور کامل در نرم افزار توضیح داده شده و مانع از هر گونه تغییر می باشد .این نرم افزار در نسخه ی اول نمایشگر های سه بعدی را شامل می شود . کم کم با بروزرسانی های بعدی تصاویر بیشتری به این نرم افزار افزوده میشود. همواره به روز رسانی نرم افزارها پیشنهاد می گردد .

نقش هولوگرام سه بعدی در گوشی های هوشمند

اکنون می توانید هولوگرام های سه بعدی را از گوشی های هوشمند به پروژکتور ها انتقال دهید . این نرم افزار به دلیل امکاناتی متفاوتی نظیر عدم جعل یا کپی برداری واقعآ تحسین برانگیز است .برنامه های نرم افزاری هولوگرامی بسیاری در فضای مجازی وجود دارد که اکثرشان رونوشت هستند .برای تکمیل این هولوگرام ها اندکی مهارت نیاز است .با این برنامه ها می توان هولوگرام های سه بعدی بر گوشی ها ی هوشمند و تبلت ها نصب کرد .
امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 117 نفر مجموع امتياز : 325


برچسب : هولوگرام سه بعدی, گوشی هوشمند هولوگرامی, نصب هولوگرام سه بعدی, دستگاه های هولوگرام سه بعدی, ساخت هولوگرام سه بعدی, ,
تعداد بازديد : 48

تاريخ : دوشنبه 16 مرداد 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

اطلاع رسانی لیبل بسته بندی چگونه است؟

قابلیت اطلاع رسانی لیبل بسته بندی

درصورتی که اطلاعات خاصی جهت نحوه استفاده و مصرف محصول لازم باشد باید روی بسته بندی محصول حتما درج گردد. همچنین اگر محصول جدیدی ارایه شد ه باشد که شرایط کارکرد و استفاده آن با محصولات مشابه تفاوت داشته باشد، لیبل بسته بندی باید مصرف‌کننده را با این امور آشنا کند.

عملکرد تبلیغاتی

در این نوع  لیبل بسته‌بندی، بسته باید دارای نام تجاری و علامت تجاری مختص به خود (آرم لوگو تایپ یا آرم نوشتاری) و جملات و شعارهای تبلیغاتی باشد که کالا را معرفی می‌کنند. همچنین، عکس‌ها و طراحی زیبا، انتخاب رنگ بجا و فرم مناسب بسته را از میان دیگر بسته‌ها متمایز می‌گرداند و آن را دارای شخصیت مخصوص بخود می‌کند.
در این زمینه، هر چه انتخاب رنگ مناسب‌تر، فرم بسته عقلانی‌تر، آرم قابل دیدتر و نام زیباتر و خواناتر باشد، جذابیت بیشتری برای مصرف کننده ایجاد می‌شود.امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 78 نفر مجموع امتياز : 221


برچسب : عملکرد اقتصادی, عملکرد اطلاع رسانی, عملکرد تبلیغاتی, لیبل بسته بندی, عملکردهای بسته بندی, ,
تعداد بازديد : 49

تاريخ : چهارشنبه 11 مرداد 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

هولوگرام سه بعدی و اختراع جان اسپیلن

رابطه اختراع جان اسپیلین با هولوگرام سه بعدی 

 

در نیم قرن گذشته عملیات (Operation game) الهام بخش نسل وسیعی از بچه ها و بزرگ سال هایی بوده که "Funanatomy"(سرگرم کننده یادگیری در مورد آناتومی بدن انسان موقع بازی ساده و علمی سه بعدی) داشته باشند. (Hasbro 2005)در کلاس درسی در یک دانشگاه بود که یک داشنجوی دوره اولیه آموزشی  به نام جان اسپیلینوسیله ای را اختراع کرد که میتوانست به یکی از مشهورترین بازی های 3D دنیا مبدل گردد.

با استفاده از عملیات و ابداع فوق العاده محبوب، فرضیه اسپینلوبعد از بازی حلقه الکتریکی دیزاین شده بود و از نمایشگاه های آمریکایی و فروشگاه های فلامین بود.بالاترین نمره را در کلاس درس خود بدست آورد جعبه بازی او با اندازه ی 10 در 10 اینچ همراه یک باتری فانوسی 12 ولت که باعث زنگ 6 ولت میشد.طراحی شده به عنوان یک جدول 3D برای امتحان کردن خوب بودن توانایی های حرکتی و همگام دست و چشم است. بازیکنان جراحی موچین ها را در سوراخ های فلزی میگذارند و با دقت اندام ها،استخوان ها و سایر اعضای بدن را بدون لمس دو طرف یک بیمار با استفاده از هولوگرام سه بعدی حذف میکننددر اواخر سال 1962 دانش آموز کالج طرح آموزشی خود را به شیکاگو پیش ماروین گلس برد و گفت: منایده اولیه را از جعبه جادویی گرفتم و همه عاشق آن بودند.گلس در ابتدا تحت تاثیر قرار نگرفت او پروب(کشفیات) رو به هیئت مدیره بازی وارد کرد ،سقوط کرد،پرش کرد، خندید ، نظرش را عوض کرد و او را دوست داشت. 

اختراع هولوگرام سه بعدی اسپینلو چه شد

بازی به گلس فروخته شد ولی نه توسط اسپینلو که 10 سال بعد، پس از گلس رئیس شد و این عملیات موفقیت بزرگی بود.میلتون بردلی آن را در سال 1965 خریداری کرد و به دنبال آن Hasbro که همچنین این بازی مشهور در جهان در زبان های مختلف و نسخه های اصلی  3D توسط هولوگرام سه بعدی برای بیمار تولید میشود و به خوبی شخصیت های محبوب کودکان از شرک گرفته تا باب اسفنجی است. طراحی اسپینلو باعث الهام بخش شدن بازی های بچه های  سال 1964 شد,شنانیگانز که یک بازی عملیات 3 بعدی به عنوان یکی از چالش های برجسته به نمایش گذاشته شد.


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 74 نفر مجموع امتياز : 235


برچسب : هولوگرام, هولوگرافی, هولوگرافی سه بعدی, هولوگرام مغز و اعصاب, رادیولوژی و هولوگرام, هولوگرافیک, تصویر هولوگرافیک, ,
تعداد بازديد : 53

تاريخ : شنبه 7 مرداد 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

انواع روش های چاپ


روش های مرسوم چاپ

برای ورود به آشنائی با ماشینهای چاپ، ابتدا انواع چاپ (های که امروزه فعال است) را لیست می کنم:
 • چاپ مسطح Letter Press
 • چاپ افست (ورقی – رول)
 • چاپ فلکسو
 • چاپ هلیو
 • چاپ صنعتی Pad Printer
 • چاپ سیلک
 • چاپ دیجیتال 

حروف متحرک چیست؟

 • حروف متحرک را چینی‌ها اختراع کردند، ولی گوتنبرگ که حرفه اش زرگری بود، آلیاژ مناسب برای ریخته گری حروف را از سرب و آنتی موآن به دست آورد و سپس نسبت هر یک از این دو فلز را به گونه ای انتخاب کرد که حروف بیش از حد سخت و نرم نباشند. وی برای مرکب چاپ هم فرمول مناسبی یافت و خلاصه با رفع موانع و حل مشکلات عمل چاپ را میسر و اجرایی کرد. تقریبا 20 سال پس از نخستین تلاش ها ی گوتنبرگ در امر چاپ ،این صنعت با استفاده از سطوح برجسته در ونیز، فلورانس، پاریس و لیون در حدی مختصر و محدود رواج یافت. امادستگاه چاپ گوتنبرگ، به علت هزینه ها ی بسیار زیاد فقط برای ثروتمندان قابل دسترسی بود و به همین دلیل تا مدت ها ی طولانی استقبال چندانی از آن نشد. 300 سال پس از اختراع دستگاه چاپ گوتنبرگ، نمایشنامه نویسی آلمانی به نام آلوئیس زنه فلدر، چاپ سنگی یا لیتو گرافی را درسال 1796 میلادی اختراع کرد.
  فن چاپ


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 60 نفر مجموع امتياز : 173


برچسب : چاپ دستگاه چاپ, چاپ, دستگاه چاپ گوتنبرگ, انواع چاپ, ,
تعداد بازديد : 51

تاريخ : دوشنبه 2 مرداد 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت