عضويت در خبرنامه
آرشيو مطالب
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
لينكستان
پشتيباني
جستجوي مطالب
Google
hologramiran.sabablog.com
هولوگرافی مفید چیست؟

هولوگرافی مفید

هولوگرافی روشی بسیار عالی جهت اندازه گیری چیزهای دقیق است .وقت شیی روشن میشود الگوهایی از نور که از آن عبور میکند توسط صفحه ی هولوگرافی  جدا شده مثل روش حاشیه ای بسیار خاص میباشد .برای دیدن تغییرات نیاز است تصاویر مختلف در بازه های زمانی مختلف گرفته شود .این روش برای مشخص کردن ابعاد در حالی که بینظمی در اجسام وجود داشته باشد هرچند کوچک باشد مفید است .

ساخت اولین هولوگرام سه بعدی

امیت لی فیزیک دان آمریکایی اولین هولوگرام های سه بعدی را اختراع کرد .سیستم به کار برده شده توسط این فیزیک دانان برای ساخت اولین هولوگرام تابشی با امواج لیزری برای ثبت تصاویر مورد نظرشان به کار گرفته شد .سپس صفحه ی هولوگرافی که نور را دریافت کرده است جایگزین آن می کنند .تصویر حاصل از این گونه عکس یرداری الگوی حاشیه ای نامیده می شود .و پس از روشن سازی کامل عکس هولوگرام حاصل می گردد.

 

 


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 75 نفر مجموع امتياز : 206


برچسب : هولوگرام, هولوگرافی سه بعدی, هولوگرافی, صفحه ی هولوگرافی, ساخت اولین هولوگرام, هولوگرام های سه بعدی, ,
تعداد بازديد : 45

تاريخ : جمعه 31 شهريور 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

تولید هولوگرام با لیزر
 

ساخت سریال هولوگرام

هولوگرام چا شده قابلیت خواندن زیادی دارد.

جزییاتی که بوسیله لیزر بر سطح  لیبل هولوگرام ثبت میشوند و آشکار است امنیت بیشتری نسبت به چاپ مشکی بر روی هولوگرام دارد. اطلاعات لیزری، امکان خواندن کمتری دارد وبا زاویه کمتری دیده میشوند.

شماره سریال هولوگرام

افزودن شماره سریال به هولوگرامقابلیت رهگیری وکنترل را هم زمان با امنیت برای سند یا کالای مورد نظر به همراه دارد. البته هر گونه اطلاعات متغیری مثل تاریخ، کد و ... نیز قابل ارائه هستند.


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 49 نفر مجموع امتياز : 138


برچسب : هولوگرام, هولوگرافی, هولوگرافیک, تولید هولوگرام, ساخت هولوگرام, ,
تعداد بازديد : 46

تاريخ : يکشنبه 26 شهريور 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

استفاده هولوگرام امنیتی

کاربرد هولوگرام امنیتی

در موارد امنیتی بسیار حساس   هولوگرام امنیتی سفارشی ساز شده پیشنهاد میگردد که کلیشه آن طی مراحل و فرآیندی پیچیده ای مختص سفاش دهنده ساخته میشود یاحتی اگر قابلیت جعل هم داشته باشد بقدری هزینه اش زیاد است که به هیچ وجه صرفه اقتصادی برای جاعل ندارد.

معایب هولوگرام عمومی

این هولوگرام ها علاوه بر مزیت هایش دارای معایبی نیز هستند مثلا بدلیل اینکه این هولوگرام ها در تعداد بسیار بالا تولید میشوند به راحتی قابل تهیه هستند یا ممکن است کلیشه های پیش ساخته آن به راحتی قابل تهیه باشد و در دسترس جعل کنندگان قرار می گیرد

 


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 68 نفر مجموع امتياز : 188


برچسب : هولوگرام, هولوگرام امنیتی, هولوگرام ها, هولوگرافی, معایب هولوگرام عمومی, ,
تعداد بازديد : 92

تاريخ : چهارشنبه 22 شهريور 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

موارد کاربرد فویل هولوگرام

کاربرد انواع فویلهای هولوگرام

انواع فویلهای هولوگرام با خصوصیات متفاوت برای کاربردهای متفاوت :

- فویلهای امنیتی با چاپ یو وی

- فویلهای امنیتی شفاف با قابلیت تخریب شوندگی حالت دار و ساده

- فویلهای امنیتی نیم شفاف با تخریب پذیرحالت دار و ساده

فویلهای ضد سرقت چند رنگ Multi

فویل هولوگرام ضد سرقت

فویلهای هولوگرام ضد سرقت با قابلیت تخریب شوندگی ساده (full release) و فرم دار یا نوشته دار مثل هولوگرام طرح لانه زنبوری ، هولوگرام طرح باطل شد ، هولوگرام طرحVoid ، هولوگرام طرح Seal Broken و غیره.


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 55 نفر مجموع امتياز : 144


برچسب : هولوگرام, فویل ضد سرقت, فویل هولوگرام, ,
تعداد بازديد : 43

تاريخ : دوشنبه 20 شهريور 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

الگوی میکروسکوپی هولوگرافی

 

الگوی میکروسکوپی در هولوگرافی

این الگوی هولوگرافی خطوط در هم و متداخل تشکیل شده و بروی نگاتیوهای هالید نقره ای ثبت میشود و با روش های معمول پردازش شده و ایجاد میشود.این سند ها با مواد حساس به نور خلق میگردند.نوارها بعنوان متغیر در ناحیه منعکس کننده و یا متریال های ضخیم مانند مواد هالید نقره ای ،صفحات کاغذ دو رنگی ،فوتوفیلم های ترکیبی و یا ترموپلاستیک های استفاده میشوند .

 

تداخل امواج هولوگرافی

تداخل امواج الگو بسته به نور ساطع شده از هرنقطه ،شدت بازتاب ،فاصله ی نسبی است .بنابراین هر نقطه در سطح هولوگرافی ترکیبی از نور بازتابی در نقاط متفاوت است .این الگو ها به امواج پخش شده از قسمت های مختلف شی منتقل می شود .


 


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 52 نفر مجموع امتياز : 148


برچسب : هولوگرافی, هولوگرافیک, امواج هولوگرافی, ,
تعداد بازديد : 43

تاريخ : يکشنبه 19 شهريور 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

چگونگی ایجاد هولوگرام خطی

ایجاد هولوگرافی خطی 

در این روش تمام اجزای ایجاد تصویر در یک خط درکنارهم قرار میگیرند. جسم قابل ثبت در روش In-Line باید سطحی بانمای شفاف و ذرات کوچک مات باشد که توسط تابش پرتوهای نور موازی مونوکروماتیک(تک رنگ) جای پرتو اصلی نور میگیرد و از برخورد پرتوهای مختلف با شی مورد نظر، پرتوهای شئ ساخته می شود و از ترکیب این دو گروه در صفحه  (plate)هولوگرافیک ثبت می شود.

تفکیک پرتو هولوگرافیک

نور پس از برخورد به شئ، روی صفحه حساس به دو جزء تبدیل می‌شود. جزء اول به صورت مستقیم انتقال یافته(Transmitted) و دامنه و فاز آن در صفحه ثابت است. جزء دوم شامل پرتوهای ضعیف و پراکنده(Scattered) است که فاز و دامنه‌ی آن متغیر است.


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 56 نفر مجموع امتياز : 160


برچسب : هولوگرام, هولوگرافیک, هولوگرام سه بعدی, ,
تعداد بازديد : 55

تاريخ : يکشنبه 12 شهريور 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

فناوری هولوگرامی بهبود کیفیت نمایشگرها

هولوگرام سه بعدی و تاثیر آن در بهبود نمایشگرها

تکنولوژی هولوگرام سه بعدی در سال 2008 بوسیله این گروه خلق گشت و نتیجه حاصل این بود یک تصویر سیاه و سفید سه بعدی هر چند دقیقه رفرش میشد .اما فناوری های نوین صدها برابر سیستم های قدیمی پیشرفت میکنند .لین پرستن مدیر برنامه های تحقیقاتی اظهار میکند :"این فناوری امکان انتقال تصاویر را به صورت یک دفعه امکان پذیر میکند ."
پیغمبریان بیان کرد که او تیمش همچنان به تلاش های خود دربارهفناوری بهینه سازی نمایشگرها و پایین آوردن میزان پردازش مورد نیاز ادامه میدهد  که برای تکمیل این تحقیقات حدود دوسال دیگر زمان نیاز دارند.ولی برای جا انداختن این فناوری در بازار مصرف عمومی زمان بسیار بیشتری لازم است .او میگوید در طی زمانی هفت تا ده ساله امکان استفاده از این فناوری در خانه ها فراهم میشود .

نمایش هولوگرام سه بعدی

در نمایش های سه بعدی یک تصویر بر روی یک چسم ایجاد می شود و تصویر دیگر بر روی چشم دیگر ایجاد می شود به همین دلیل افراد در این نوع نمایش از عینک های خاص استفاده می کنند .در هولوگرام ها از عینک استفاده نمی شود و تشکیل تصاویر بسته به تعداد دوربین ها است .در ویدیو کنفرانس ها افراد بر روی صندلی می نشینند و شخص مقابل را مشاهده می کنند و افرادی که در قسمت های عقبی نشسته اند نظاره گر قسمت پشتی افراد هستند .

 
 

امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 57 نفر مجموع امتياز : 156


برچسب : هولوگرام, هولوگرام ها, هولوگرام سه بعدی, نکایش هولو گرام سه بعدی, هولوگرافی, هولوگرافیک, ,
تعداد بازديد : 53

تاريخ : دوشنبه 6 شهريور 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

سطح پایه هولوگرافیک

 

 ابتدایی ترین سطح هولوگرافیک

 ساده ترین جلوه های هولوگرافی را در زندگی روزمره میتوان مشاهده کرد. نمایشگر های سه بعدی، لیبل های هولوگرام امنیتی و یا حتی تصویر لنتی کولار روی جعبه بسته بندی محصولات.تصاویری که به صورت معمولی گرفته میشوند با وجود کیفیت بالا همچنان دو بعدی و بدون عمق میباشند. برای فرو رفتن در واقعیت، حرکت های دیگر و نزدیک به الگوهای بینایی چشم انسان نیاز میباشد. که برای خلق چنین الگوهایی نیاز به تجهیزات خاص داریم.

 هولوگرافیک سه بعدی

تکنولوژی هولوگرافیک سه بعدی  موج جدیدی در نحوه دید ایجاد می کند و تاثیرات شگرفی روی تمام زمینه های زندگی مثل تجارت، آموزش، علم و هنر و مراقبت و سلامتی دارد. هم چنین با هزینه و بودجه عظیم سینما ها برای پخش و اکران سه بعدی فیلم ها، توجه مردم به سیستم های سه بعدی جلب شده است و محققان بسیاری روی انواع نمایش آن تمرکز کرده اند.


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 67 نفر مجموع امتياز : 191


برچسب : هولوگرام, هولوگرافی, هولوگرافیک, هولوگرافیک سه بعدی, هولوگرام امنیتی, ,
تعداد بازديد : 44

تاريخ : شنبه 4 شهريور 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

استفاده هولوگرام در زندگی روزمره

جایگاه  تکنولوژی هولوگرام در زندگی روزمره

هرچند هنوز فرد برنده در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه انتخاب نشده بود به دلیل استفاده این اواخرش از  تکنولوژی هولوگرام در هفت مسابقه رالی بسیار شناخته شده بود .یکی از مهمترین مسابقه های او در شهر دیژان فرانسه بود و تصویر او همزمان به شش شهر دیگر فرستاده میشد .استفاده از پروفایل هولوگرامی همه را متعجب کرده بود.


آیا هولوگرام ها در وقایع هر روزه زندگی اتفاق می افتد ؟

برای پاسخ بهتر به این سوال می بایست جایگاه اصلی هولوگرام را در نظر بگیریم .هولوگرام ها در عرصه ی تفریحات گذشته هیاهوی بسیاری به پا کرده بودند .در فستیوال بزرگ موسیقی کوچلا در سال 2012 هولوگرام افسانه ی رپ TUPAC SHAUKERSاز آهنگ های اصلی به شمار می رفت .بعدها در سال 2014هولوگرام MICHAEL JACKSON شناخته شد .بعدها شایع شد که THE NOTORIOUS B.I.G در سالگرد بیستم به شکل نمونه هولوگرافی در آمده است .هولوگرام ها تنها برای از بین رفتن نیستند .بعدهای هولوگرام KATE MOSSدر نمایشگاه های موزه های هنری به معرض نمایش گذاشته شد .


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 67 نفر مجموع امتياز : 217


برچسب : هولوگرام, هولوگرافی, تکنولوژی هولوگرام, هولوگرافیک, هولوگرافیکی, ,
تعداد بازديد : 45

تاريخ : چهارشنبه 1 شهريور 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت