عضويت در خبرنامه
آرشيو مطالب
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
لينكستان
پشتيباني
جستجوي مطالب
Google
hologramiran.sabablog.com
انواع کاربرد ها در هولوگرافی

عکس هولوگرافی توسط اشعه های IR

میخواهیم در این مطلب به شما بگوییم که چگونه میتوانید بهبرخی از سیستم های تولید هولوگرافی ها دسترسی پیدا کنی. چگونه میتوانید این را به خود بقبولاند که هولوگرافی ها برای خود دارای دنیای بسیار پیچیده ای هستند و شما میتوانی با این کار به اطلاعات بی نظیری دست پیدا کنید.

در سیستم تصویری جدید محققان اشعه ای از لیزرمادون قرمز در سراسر اتاق پراکنده می شود .بر خلاف نورهای مرئی که از میان دود و شعله های آتش عبور نمی کنند اشعه های irبه آسانی از میان انبوهی از دود عبور می کنند .اشعه ی IRاز میان هر گونه شی ،شخص و افراد درون اتاق عبور می کند و اطلاعات حاصل از آن به صورت یک عکس هولوگرافی ثبت می شود و بدین ترتیب صحنه ی پشت آتش و دود به آسانی بازسازی می شود .

گام بعد در پیشبرد این تکنولوژی گسترش سیستم های سه پایه ی قابل حمل است که منابع لیزری و دوربین IRرا پوشش می دهد .این سیستم برای نصب ثابت درون ساختمان ها و تونل ها مناسب است .به علاوه این تیم درحال جستجوی سایر ابزار به خصوص زیست شناسی برای تست ساختارهای ترکیبی بزرگ کیهانی می باشد .

وی هم چنین افزود :" این سیستم در کنار کاربردهای مرتبط با سلامت جان قابلیت ثبت صحنه های زنده از بدن انسان که کاربردهای درمانی بسیاری که شامل مطالعه و کنترل میزان تنفس ،شناسایی و آنالیز ضربان قلب و یا اندازه گیری ناهنجاری های بدن به دلایل متفاوت می شود را دارد ."امید داریم این تکنولوژی در آینده پیشرفت های قابل توجهی در بهبود و ارتقا ی سطح زندگی و سلامت انسان را دارد .

تعریف هولوگرافی را بدانیم

هولوگرافی ابزاری برای تولید تصویر سه بعدی از یک شی می باشد .برای ساخت هولوگرام  همانند هولوگرام  موجود در کارت های اعتباری اشعه های لیزر به دو قسمت از هم شکافته می شود (اشعه ی شی و اشعه ی مرجع ).اشعه ی شی به جسم در حال عکسبرداری تابانده می شود .با ترکیب  اشعه ی شی بازتابی و مرجع یک الگوی تداخلی از تصویر سه بعدی حاصل می گردد .

 


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 66 نفر مجموع امتياز : 200


برچسب : کاربرد های هولوگرافی, هولوگرافی دیجیتال, علم هولوگرافی, کارت های شناسایی هولوگرافی, ثبت تصاویر هولوگرافی, ,
تعداد بازديد : 59

تاريخ : شنبه 29 مهر 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

لیبل های بسته بندی مفید را بشناسیم

درباره عمر لیبل بسته بندی

در این مطلب به دنبال این میگردیم که چگونه و با چه امکاناتی میتوان یک لیبل بسته بندی ایجاد کرد.این را نیز به شما خواهیم گفت که یک لیبل بسته بندی به چه میزان عمر خواهد کرد.

دوام محصول لیبل بسته بندی در دوران رکود اقتصادی فعلی بیش از همه مورد بحث بوده و در حالی که خرده فروشی هایی نظیر والمارت، به آن توجه دارند، از کاهش هزینه ها و افزایش درآمد نیز غافل نیستند. بدین ترتیب تاکید خرده فروشان بر استفاده از محصولاتی با لیبل بسته بندی بادوام در محورهای زیر قابل مشاهده است:
استفاده از مواد قابل بازیافت در بسته بندی
استفاده از شرینک لیبل برای بسته بندی قوطی ها و بطری های آب
 

 لیبل بسته بندی در سلامت مواد غذایی

با کوچک شدن جعبه حاوی بسته بندی های خرد، سعی در کمتر آلوده شدن محیط زیست می شود.بسته بندی های مقوایی و کنگره ای بیشتر از همه به خاطر جنس مواد مورد استفاده در اندازه آنها، با کاهش روبه رو بوده اند.
قوانین دولتی که در ارتباط با لزوم استفاده از مواد بادوام در لیبل بسته بندی ها تنظیم شده است، بیشترین تاثیر را بر روی صنعت بسته بندی در سال های پیش رو خواهد داشت.از دیگر موضوعات موثر بر بسته بندی، الزامات قانونی در مورد سلامتی مواد غذایی است. دسترسی به اطلاعات مربوط به اجزای تشکیل دهنده مواد غذایی و خوراکی بسیار مهم بوده و لیبل یا بسته بندی اصلی ترین بسته برای انتقال این اطلاعات هستند.
برای صرفه جویی در مصرف انرژی نیز، باید سعی به تولید محصولات بسته بندی سبک تری شودکه محیط زیست را کمتر آلوده کنند. به خاطر هزینه بالای انرژی مصرفی، در بعضی از مناطق سعی می شود که به جای کاغذ از مواد پلاستیکی استفاده شود.

امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 80 نفر مجموع امتياز : 228


برچسب : مزایای لیبل بسته بندی, لیبلینگ, چاپ لیبل بسته بندی, ساختار لیبل بسته بندی, لیبل و بسته بندی خوب, مراحل لی, ,
تعداد بازديد : 46

تاريخ : پنجشنبه 27 مهر 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

ایجاد یک فضای سه بعدی

فواید ایجاد یک فضای سه بعدی 

 هولوگرام را میتوانیم مستند تر از هزاران تصویر بدانیم.بگذارید اینگونه به شما بگوییک که یک تصویر مفهمون را بهتر از هزاران کلمه انتقال میدهد و یک هولوگرام میتواند آن مفهوم را بهتر از هزاران تصویر انتقال بدهد..در حقیقت کلمات از بازگوی تجربیات احساسی ناشی از مشاهده ی هولوگرام ها عاجزند .اشیا مرز های میان سطوح صاف و جادوی فضای سه بعدی عمیق را نشان می دهند .با تغییر زاویه ی دید  تصویر هم تغییر می کند همانگونه که با تغییر زاویه ی دید اشیای واقعی نیز تغییر پیدا می کنند .

 تولید یک هولوگرام در لابراتور هولوگرافی

ما  ساخت هولوگرام ها را سی و چهار سال پیش در کشور هلند شروع کرده ایم و این به منعنای حضور یک تجره ی سی ساله برای تولید این هولوگرام ها داریم.از آنجا که شرکت DHLدر سال 1983 تاسیس شده است دانش عظیمی در زمینه ی هولوگرام ها را به دست آورده ایم .آزمایشات و تجربیات در طول سالیان مزیت بازسازی هولوگرام های تجاری به کمک ابزار های پیشرفته فراهم می سازد .شرکت DHLکارمندان و عوامل حرفه ای دارد که تمامی کارها را با ظرافت کامل انجام می دهد .دریافت بهترین خدمات هولوگرامی با عمق و صحت خارق العاده از مزایای این شرکت می باشد .هولوگرام های ساخته ی این شرکت نتیجه ی سال ها تجربه و ابزار درست و اعتماد عموم می باشد .این راهی برای اطمینان سازی نسبت به دریافت هولوگرام با بالاترین کیفیت درخواستی می باشد .

 

 


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 87 نفر مجموع امتياز : 260


برچسب : لابراتور هولوگرافی, روش ساخت هولوگرام, روش های ساخت هولوگرافی, ساخت اولین هولوگرام, ساخت هولوگرام انحصار, ,
تعداد بازديد : 57

تاريخ : دوشنبه 24 مهر 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

لیبل های بسته بندی را بشناسیم

آشنایی با شرکت های فعال در بخش هویت

یکی از زیبایی های پارک هویت در این نوبت که به نمایش گذاشته شد حضور 8 شرکت فعال در زمینه هویت بود.اما این نکته را به شما بگوییم که  ضمن این که شرکت wanzl طراحی بخش RFID را بر عهده گرفت و شرکت Geuenich تولید مانکن ها و مدل های جذاب این بخش را انجام داد.
شرکت های Smurfit kappa, klingele papier werke, GSI Germany شرکت لیبل بسته بندیvamgenechten , اتحادیه اروپایی طراحی برند monalisa, depot WPF, PDA شرکت طراحی rba شرکت های حاضر در این بخش بودند.
سمینارها و سخنرانی های این بخش در روزهای 13 می از ساعت 15 تا 16 و روز 17 می از ساعت 11 تا 12:30 برگزار شد.

اهمیت هویت در لیبل بسته بندی

در جهان امروز که زندگی بسیار پیچیده شده است ما به هویت های خود بیشتر از پیش نیاز داریم این بدین معناست که هویت را نوعی احساس امنیت در دنیای امروز میدانیم. این احساس راحتی می تواند به واسطه تعلق داشتن به یک گروه, یک نوع زندگی و یا دیگر عوامل هویت بخشی به دست بیاید. اما در مورد لیبل بسته بندی به این معنی است: 
- ایجاد هویت وتمایز برند
- تهیه اطلاعات درباره هویت برندها
- به اشتراک گذاشتن و تبادل اطلاعات درباره هویت برندها به شرکای تجاری و مشتریان


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 53 نفر مجموع امتياز : 154


برچسب : اطلاعات, بسته بندی, هویتدارایی, لیبل و بسته بندیل, یبل بسته بندی, ,
تعداد بازديد : 43

تاريخ : جمعه 21 مهر 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

چند جمله درباره لیبل های بسته بندی

لیبل بسته بندی را  بیشتر بشناسیم 

 تا به این مرحله ما درباره کار های مختلفی که یک بسته بندی به گردن دارد را میشناسیم.اما ما در این مطلب قرار است به این موضوع بپرازیم که یک لیبل بسته بندی به طور کلی قرار است چه کارهایی را انجام دهد.
لیبل بسته بندی ماهیتاً یک حامل است که می تواند وظیفهٔ محافظت کالای بسته بندی شده را در مقابل عوامل تخریب انجام دهد و علاوه بر آن قابلیت حمل ونقل را برای هر کالائی فراهم سازد، و سرانجام نوآوری می تواند در زمینه های تکنیکی و هنری کالال را برای بازار جالب توجه کرده و از این نقطه نظر میان کالا و مصرف کننده رابطهٔ نوینی برقرار سازد. کمتر پدیده بی ارتباطی مانند لیبل بسته بندی، دو ویژگی جاذبهٔ فردی و اجتماعی را توأمان با خود دارد و از این نقطه نظر، صنایعبسته بندی در هر کشوری نماینده رشد ساختاری بازاری و تولید آن می باشد . 
آمار، گویای آن است که بیش از ۵۰ میلیارد دلار از ماشین های تولید آمریکا سالانه صرف صنایع بسته بندی می شود و این خود از کل هزینه های تبلیغاتی در این کشور بیشتر است. بیش از سه چهارم کل تولیداتی که آمریکائی ها دریافت می کنند به شکلی با لیبل بسته بندی همراه است و بیش از ۷ درصد پولی که صرف خرید کالا می کنند مربوط به بسته بندی آنها می شود. یک بسته بندی خوب باید بتواند یک یا چند کالا را در مدتی مناسب، از عوامل فیزیکی و شیمیائی حوزه اطراف خود حفظ کند و از طرف دیگر باید بتواند خود را به محیط اطراف عرضه کرده و اطلاعات مربوط به کالای داخل خود را به جهان خارج، در یک محدوده خاص برساند .

لیبل بسته بندی در کتب مختلف

در این مطلب ما قرار است به این موضوع بپردازیم که به طور کلی لیبل های بسته بندی چه وظایفی را به دوش میکشند.

 یک  لیبل بسته بندی باید بتواند یک یا چند کالای مناسب را از عوامل فیزیکی و شیمیائی حوزه اطراف خود حفظ کند، از طرف دیگر باید بتواند خود را به محیط اطراف عرضه کرده و اطلاعات مربوط به کالای داخل خود را در یک محدوده خاص به جهان خارج برساند. پوشش حفاظتی یا لیبل بسته بندی باید با مجموعه ای از عوامل فیزیکی و شیمیائی، حمل و نقل و انبار شدن تعامل کند تا بتواند به مقولاتی ذیل دست یابد :
 
- رقابت تجاری در حوزه اقتصاد
- روانشناسی
- نیازهای مصرف کننده

  انواع لیبل بسته بندی ها را بشناسیم 

بدین ترتیب،لیبل بسته بندی باید بتواند سلامت کالای محتوی خود را از مرحله تولید تا مرحله مصرف حفظ کند. پس بسته بندی را می توان به عنوان حلقه ای میان تولید و بازار و مصرف مطرح کرد. از نظر کاربرد و وظیفه ای که دارند، می توان به سه نوع زیر تقسیم کرد :
 
۱ . بسته های بزرگ حمل ونقل که اصطلاحاً بسته های صادراتی نیز گفته می شوند .
۲ . بسته های کوچک حمل ونقل جهت جابه جائی کالا در مسافت های کم
۳ . بسته های مصرفی که معمولاً به دست مصرف کننده نهائی می رسند .
هر یک از انواع فوق با توجه به وظیفه ای که بر عهده دارند باید از طراحی و ویژگی های معینی برخوردار باشند

امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 75 نفر مجموع امتياز : 227


برچسب : لیبل, بسته بندی چیست, انواع لیبل بسته بندی, لیبل و بسته بندی خوب, لیبل و بسته بندی, وظایف لیبل بسته بندی, ,
تعداد بازديد : 49

تاريخ : يکشنبه 16 مهر 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

درباره برخی هولوگرام ها

معرفی هولوگرام توپاک 

تماشا کردن اکثریت هولوگرام ها به میزان بسیاری زیادی مربوط به نور میباشدنسب به تکنولوژی هولوگرافی .هر چند که همه ما میدانیم تماشای تصاویر بیشتر از هر چیزی با چشم صورت میگیرد.برای نمونه هولوگرام توپاک که در سال 2012 در کوچلا ظاهر گردید یک نمایش تصویری دو بعدی بوده است .این نمونه نوری متعلق به قرن نوزدهم که pepper ghostنامیده می شود در آینه های شیشه ای و شعبده بازی کاربرد دارد .


 اولین هولوگرام رنگی

پژوهشگران بررسی های بسیاری بر روی تصویر برداری هولوگرافی حقیقی داشته اند ،اما این هفته یک تیم تحقیقاتی کره ای این بررسی ها را با ساخت هولوگرامرنگی 360درجه ی جهان عملی ساخت .این هولوگرام در تمامی جهات و در رنگ های متفاوت مشاهده می گردد و با تغییر زاویه رنگ های آن تغییر پیدا می کنند .ممکن است این مسئله ظاهر به نظر برسد اما امکان نمایش هولوگرام کاملا سه بعدی که همانند یک شی واقعی به نظر می رسد آسان نمی باشد .


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 75 نفر مجموع امتياز : 218


برچسب : تکنولوژی هولوگرافیک, تکنولوژی هولوگرام, روش های ساخت هولوگرام, ساخت هولوگرام سه بعدی, ساخت هولوگرام, هولو, ,
تعداد بازديد : 56

تاريخ : چهارشنبه 12 مهر 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

قابلیت ورق های کارتن

خصوصیات ورق های کارتن

صفحات 3لایه که در ساخت جعبه های کارتنی، لیبل بسته بندی استفاده میشود، متشکل از دولایه لاینر ازبالا و پایین به یک کاغذ فلوت دار وصل شده اند،ساخته شده. این ورق سه لایه از صفحات فلوت دار تشکیل میشود و همینطور نوع کاغذ استفاده شده  در آنها زمینه استفاده متفاوتی دارند.


فلوت های ورق های کارتن ها


اما چه نوع فلوت هایی در ورقهای کارتن داریم و ویژگیهای هر کدام از آنها چیست ؟

 
  • نوع فلوت موارد کاربرد ضخامت (میلی متر) تعداد فلوت در هر متر (خطی)
  • فلوت A برای لیبل بسته بندی کالاهای بسیار شکننده با جذب ضربه بالا 4.8 108
  • فلوت B با جذب ضربه بالا و سطح بهینه مقاومت در برابر خرد شدن 3.2 154
  • فلوت C بسته بندی با جذب ضربه بالا (بیشتر از B فلوت) 4 128
  • فلوت E نازک ترین نوع ورق کارتن در مواردی که به عرض باریک ورق نیاز باشد 1.6 295
  • فلوت F بسیار کم کاربرد 0.8 420

امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 64 نفر مجموع امتياز : 187


برچسب : لیبل بسته بندی, بسته بندی, ,
تعداد بازديد : 46

تاريخ : سه شنبه 11 مهر 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

روش رمزگذاری در بارکد

شیوه رمز نگاری در بارکد

بارکد در انواع مختلف دیده میشود ساده ترین آن در سوپرمارکت ها بر روی کالاهای مختلف بوفور دیده میشود .اما استاندارد های دیگری هم برای بارکد موجود است که در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد : مراکز درمانی , کارخانه های صنعتی و … کههمه این ها کد گذاری (Symbology) مخصوص به خود را دارند که قابل تغییر دادن نیستند.حال سوال این است چرا این همه تنوع در کد ها وجود دارد ؟ این سوال خیلی ساده قابل جواب دادن میباشد چرا که Symbology های متفاوت برای رفع مشکلات صنایع وجود دارند .

کدگذاری UPC/EAN

این نوع بارکد کدگذاری برای کنترل خروجی ( کنترل نهائی ) به کار برده میشود . کد UPC با طول ثابت میباشد و به طور خاص در فروشگاهها و کارخانجات تولید کننده مواد غذائی کاربرد دارد . این کد برای سوپرها و این چنین مواردی در نظر گرفته شده است که با استفاده از ۱۲ رقم فضای مناسبی برای تعریف محصولات در اختیار ما قرار میدهد .

امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 76 نفر مجموع امتياز : 222


برچسب : بارکد, هولوگرام امنیتی, چاپ هولوگرام, تولید هولوگرام, ساخت هولوگرام, ,
تعداد بازديد : 56

تاريخ : دوشنبه 10 مهر 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

تولید هولوگرام چاپ هاگو

چاپ هاگو و تولید هولوگرام

چاپ هاگو در انگلستان و در سال1980 فعالیت خود را آغاز کرد ،به سرعت خود را به عنوان یکی از پیشگامان صنعت هولوگرام امنیتی در انگلیس نشان داد و از معتبر ترین های این صنعت در سرتاسر دنیا محسوب میشود.

ما یکی از معدود شرکت های عضو در IHMA(انجمن تولیدکنندگان بین ­المللی هولوگرام )هستیم و دقت وسواس گونه ای در کنترل کیفیت مورد نیاز را برای طراحی،تولید و ذخیره­ی هولوگرام­های ایمن سفارشی شما دنبال می­کنیم.

چاپ تصدیق هولوگرام

در چاپ هاگو،ما خدمات چاپ تصدیق حرفه­ای ارائه می­دهیم.ما اخیراً در تصدیق­های چاپ و درجه­ی هولوگرام فعالیت داریم و همچنین رونوشت­هایی برای بیش از 35 دانشگاه در انگلستان ارائه می­دهیم.

تیم تخصصی ما در چاپ تصدیق توانایی تولید طراحی­ های مدرن و منحصر به فردی دارد که برای سازمان و مشخصات شما تطبیق داده می­شود.ما یک سرویس دفترخانه‌ی(bureau)قابل اعتماد راه ­اندازی می­کنیم تا برای شما چاپ تصدیق یکپارچه­ ی(seamless) فراهم آورد و همچنین برای دانشجویان ارسال می­کند.


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 63 نفر مجموع امتياز : 185


برچسب : ,
تعداد بازديد : 54

تاريخ : چهارشنبه 5 مهر 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

دستاوردهای جدید صنعت پلاستیک

جدیدترین دستاورد صنعت پلاستیک

طبق جدیدترین آمارها تقاضا برای پلی اتیلن، یعنی PE وpp تا پایان سال جاری به 82 میلیون متر تن میرسد. در خلال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵، تقریبا ۱۹۵ میلیون متر تن پلیمر دارای ارزش ۱۳۰ میلیارد دلار در بازار پلاستیک معامله شد. 
درپایان آیا دلیلی باقی میماند که نخواهیم به استفاده های معجزه آمیز پلاستیک اعتراف کنیم؟ماده ای مناسب برای همه صنایع، به خصوص صنعت لیبل بسته بندی، خاصیت های فوق العاده دارد، این ماده با وجود اینکه کمتر از صد سال است به زندگی ما وارد شده،جزیی تفکیک ناپذیر از دنیای ماشده کهخودش نشان دهنده بسیار پر کاربرد بودن، مفید و اثر گذار بودن پلاستیک است.

بسته بندی های کاغذی و کارتنی

البته در چند سال اخیر، لیبل بسته بندی های کاغذی و کارتنی نیز رشد خوبی داشته اند ولی فعلا پلاستیک حرف اول را می زند. گفتنی است که رشد کاغذ و کارتن تقریبا منحصر به بسته بندی های متوسط از نظر اندازه می شود. با تمامی اقدامات انجام شده برای کاهش میزان مصرف پلاستیک در تولید محصولات مختلف، پلاستیک هنوز هم در حال رشد تولید و حتی ازدیاد فاصله خود با دیگر انواع مواد اولیه برای بسته بندی است. 

امتياز : نتيجه : 4 امتياز توسط 93 نفر مجموع امتياز : 334


برچسب : ,
تعداد بازديد : 47

تاريخ : چهارشنبه 5 مهر 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
صفحات ديگر
تعداد صفحات : 2 | صفحه قبل 1 2 صفحه بعد
امارگیر سایت