عضويت در خبرنامه
آرشيو مطالب
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
لينكستان
پشتيباني
جستجوي مطالب
Google
hologramiran.sabablog.com
مراحل ذخیره سازی اطلاعات به شیوه هولوگرافیک

فنون ذخیره سازی به شیوه هولوگرافیک

عملیات ثبت اطلاعات مالتی مدیا، دداده ها را از سیگنال های الکتریکی به سیگنال های نوری تغییر میدهد که به تابعیت از آن قابلیت کنترل نیز پیدا میکنند.نتیجه این عمل از طریق تابش به قسمت کوچکی از مدیوم منتقل و سیگنال خروجی نوری لیزر به قسمت نوردهی شده هدایت شده و می تابد. هنگامی که لیزر Blue-Argon روی مدیوم متمرکز شده و یک جداکننده پرتو، نور لیزر را به به دو بخش مرجع و سیگنال مبدل میسازد، پرتو سیگنال از تعدیل کننده نور سیگنال استفاده میکند(Spatial Light Modulators- SLM) میگذرد، محلی که اطلاعات دیجیتال بصورت صفر و یک دسته بندی میشوند و به یک الگوی دوبعدی از تیرگی و روشنی تبدیل می شود. پرتو سیگنال خالص از کریستال های متفاوت برای ثبت استفاده می کند.
وقتی دو پرتو مرجع سیگنال و تداخل را میسازند، ورودی هایی که با پرتو سیگنال منتقل میشوند، بر سطح مدیوم ثبت میشوند. صفحات داده های متفاوت روی سطح مورد نظر، با توجه به زاویه پرتو مرجع و تداخل آن با پرتو سیگنال ذخیره‌سازی می‌کند.هر بخش(صفحه) از داده ها توسط تعدادی بیت تعریف می شود که ظرفیت سیستم برابر است با اندازه (در بیت) و تعداد صفحات قابل ثبت هستند.

 

معایب و محدودیت ها

  •        در سیستم ذخیره‌سازی اطلاعات هولوگرافیک، ابزارهای پیچیده و تنظیمات سختی برای انطباق زاویه پرتو مرجع دوم که روی کریستال صفحه متمرکز می شود وجود دارد. چراکه این پرتو دقیقن باید منطبق  با پرتو مرجع اصلی  و بدون هیچ انحرافی باشد. در غیر این صورت اگر حتی به مقدار یک هزارم میلی متر اختلاف وجود داشته باشد، در نتیجه، در بازیابی داده ها خطا خواهیم داشت.
  •        اگر لایه ها و صفحات بسیار زیادی روی یک کریستال ذخیره شود، مقاومت هولوگرام پایین خواهد آمد.
  •       اگر در دخیره‌سازی حجم بالا، کریستال مرجع استفاده شده برای بازیابی هولوگرام در زاویه ای دقیق متمرکز نباشد، مقدار زیادی از اطلاعات زمینه ی لایه ها و صفحات دیگر ذخیره شده در کریستال را بر می دارد.

امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 65 نفر مجموع امتياز : 199


برچسب : هولوگرام, هولوگرافیک, هولوگرافی, لیزر, ,
تعداد بازديد : 123

تاريخ : سه شنبه 31 مرداد 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت